Biuletyn 141 Wrzesien 2002 DOBRA WOLA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

DOBRA WOLA

W każdym chyba kraju znajdą się ludzie, którzy, czy to w pojedynkę czy w grupie, są zaangażowani w różnorodne formy konstruktywnej pracy dla dobra innych. Te pełne dobrej woli osoby służą boskiej wizji na wielu poziomach ludzkich potrzeb. Ich praca to na przykład rehabilitacja i kształcenie dzieci poszkodowanych przez wojnę, pomoc przy modernizacji rolnictwa w krajach rozwijających się czy wytężony wysiłek na rzecz pokoju na świecie. Wszystkie takie inicjatywy zmierzają ku temu, by ludzkość wkroczyła w nową, lepszą i bardziej duchową fazę swego rozwoju. Od najwyższych do najniższych poziomów życia, wszędzie dociera wizja lepszej przyszłości w nadchodzącej epoce Wodnika, której nutą przewodnią będzie "poświęcenie się w służbie dla ogółu".

Napelniona swiatlem siec Trójkatów zasila i wzbogaca ludzka swiadomosc, wprowadzajac energie dobrej woli w eteryczne poziomy naszej planety. Nuta dobrej woli wibruje poprzez te poziomy, poszerzajac ludzka wyobraznie o pelniejsze zrozumienie roli, jaka ludzkosc ma do odegrania w wielkim schemacie spraw. Nasze pojmowanie procesów zachodzacych w swiecie duchowym, ludzkim i zjawiskowym, jak równiez nasze powiazania z tymi swiatami zostaja nacechowane duchem dobrej woli. Ludzkosc zaczyna budzic sie do odczuwania istnienia swietosci, Boga (który jest zarazem immanentny i transcendentny) i niezmiennego dobra, które przenika wszystko, poniewaz "prawem wszechswiata na cala wiecznosc jest dobro calosci".
Ludzkosc, inspirowana ideami i wartosciami pochodzacymi z duchowych swiatów, jest z kolei zródlem inspiracji dla istot nalezacych do trzech nizszych królestw - zwierzat, roslin i mineralów.
W tym toczacym sie procesie wyczuwamy istnienie ukrytych powiazan miedzy Bogiem Ojcem a wszystkimi istotami z kregu Jego stworzenia. Bardzo powoli, lecz w sposób nieunikniony, wszystko co zyje na naszej malej planecie zmierza ku glebszemu pojmowaniu ujawniajacego sie celu istnienia. Zaczynamy rozumiec, ze wszystkie poziomy zycia sa ze soba powiazane i ze Boski Plan odsloni sie dopiero wówczas, gdy kazdy z nich bedzie we wlasciwych relacjach z Wieksza Caloscia. Ludzkosc, postawiona miedzy trzema wyzszymi i trzema nizszymi królestwami, znajduje sie na progu nowej twórczej epoki, tchnac odnowione zycie, nadzieja i dobra wola w "znuzone wawozy padolu ziemskiego".

WYLANIAJACY SIE DUCHOWY WZORZEC

Jest powiedziane, ze Duchowa Hierarchia naszej planety, poslugujac sie potega mysli, pracuje na wewnetrznych plaszczyznach, by wzbudzac impulsy, kierowac prady myslowe wzdluz okreslonych linii i by tworzyc mysloksztalty, które doplyna do innych umyslów, doprowadzajac do odpowiednich zmian w ludzkiej swiadomosci. Pracownicy Ruchu Trójkatów to grupa, która równiez uzywa potegi mysli, aby zmienic sama strukture naszej planetarnej swiadomosci.
Pracujac nad udoskonalaniem jakosci tej pracy, mozemy wspólnie odegrac kluczowa role w przygotowaniu ludzkiej swiadomosci na ponowne przyjscie Nauczyciela swiata. Z tym nastawieniem trwamy jako grupa, tworzac sciezke powrotu dla Chrystusa. Wizualizujac pulsujaca swiatlem i okalajaca Ziemie siec trójkatów, pracujemy w sposób precyzyjny i energetyczny nad zmiana struktury eterycznej, która jest podstawa zewnetrznych form na naszej planecie, i pomagamy zmienic swiadomosc ogólu z przewazajacego obecnego nastawienia materialistycznego na bardziej duchowe.
Praca Trójkatów jest prosta, lecz ma potezne dzialanie, gdyz uzywamy pelnego mocy symbolu trójkata do tworzenia nowych struktur myslowych. Kontemplacja symboli jest prastara technika duchowego rozwoju. Pomaga budzic intuicje i wyzwala energie, nie tylko u tych, którzy podjeli ta prace, lecz równiez w subtelnych wzorcach energetycznych naszej planety jako calosci. Przez wieki wspólnoty religijne, duchowe, polityczne i ekonomiczne poslugiwaly sie symbolami, by zmieniac i kierowac swe dazenia na nowe tory. Insygnia i cala oprawa rytualów religijnych czy masonskich, a nawet uroczystosci wojskowych i patriotycznych, kryja w sobie glebokie i potazne zasoby energii, które wywieraja wplyw - nawet jesli tylko na poziomie podswiadomosci - na wszystkich, którzy w nich uczestnicza.
A na szerszym i bardziej materialnym poziomie - w swiecie reklam - znaki firmowe, chwytliwe hasla, reklamowe piosenki i rymowanki, w polaczeniu z nowoczesnymi technikami marketingu, pobudzaja i manipuluja ludzkimi pragnieniami w celach glównie komercyjnych.
Czlonkowie trójkatów, pracujac "poza scena", funkcjonuja na zupelnie innym poziomie - posluguja sie energiami zgodnie z Boskim Planem i wspomagaja wylonienie sie nowego eterycznego wzorca, który zmieni nasze zycie na nowe, zaskakujace sposoby. Gdy dziesiatki tysiecy ludzi na calej Ziemi uzywa pelnych mocy symboli i modlitw mantrycznych, takich jak Wielka Inwokacja, powstaje mozliwosc pracy prawdziwie magicznej, która doprowadzi do zapoczatkowania nowej cywilizacji, nowej epoki. Trójkaty staja sie waznym narzedziem, za pomoca którego duchowa energia moze dotrzec do ludzkich serc i wywrzec na nie wplyw. Zwlaszcza w okresach kryzysu, na przyklad takiego jak obecny, pracownicy Trójkatów pelnia zywotna role, wysylajac w swiat energie swiatla, milosci i mocy. Wzorzec trójkata niesie potezne energie, odnawia obieg boskich sil i uwalnia idee, którym juz niewiele potrzeba, by przybraly formy materialne.
Wymieniajac prace, jakie nalezy wykonac jako grupa w najblizszych dziesiecioleciach, Mistrz Tybetanczyk stwierdzil, ze naszym drugim najwazniejszym zadaniem jest "rozszerzenie pracy trójkatów tak, by w sposób subiektywny i eteryczny swiatlo i dobra wola mogly otoczyc cala Ziemie". Obecnie, gdy internet tak ulatwia przeplyw informacji, wielu ludzi mozna zapoznac z ta prosta, a tak wazna sluzba dla naszej planety. Trójkaty mozna obecnie tworzyc przez internet za posrednictwem witryny Lucis Trust http://www.lucistrust.org/triangles/register.html. Jest tez e-mailowa broszura w jezyku angielskim wprowadzajaca w zasady pracy Trójkatów. Mozna ja przeslac poczta elektroniczna do kazdego, kto wedlug was moze byc zainteresowanych tymi ideami. Link do tej internetowej broszury to http://www.lucistrust.org/epamphlets/trianglep.html. Za pomoca tego typu srodków mozemy wszyscy w prosty sposób przyczynic sie do tego, by mógl sie wylonic nowy duchowy wzorzec.

WIADOMOSCI O SIECI

Seminarium Trójkatów

W marcowym biuletynie Trójkatów (Nr. 139) podalismy wstepne informacje na temat Seminarium Trójkatów planowanego w trzech glównych osrodkach tego ruchu, w Genewie, Nowym Jorku i Londynie w dniu 9.11.2002 r. Temat tego seminarium brzmi:
"Trójkaty - wylaniajacy sie wzorzec swiatla". Zamiescilismy ogloszenie o tym seminarium w internecie. Chcemy równiez zachecic jednostki sluzenia na calym swiecie do organizowania wlasnych spotkan, aby dzien ten byl specjalnym wydarzeniem zwiazanym z Trójkatami i by nuta naszej pracy dotarla do wielu ludzi dobrej woli, sklaniajac ich do tworzenia nowych trójkatów, i tym samym do wzbudzenia wiekszych ilosci swiatla i milosci plynacych do swiadomosci ludzkiej rodziny.
Wszystkich pracowników Trójkatów, którzy nie beda mogli wziasc udzialu w tych spotkaniach, zapraszamy, by myslowo laczyli sie z nami w dniu 9 listopada i w ten sposób uczestniczyli w zbiorowym wysilku, aby wylonil sie nowy wzorzec duchowych idei i wartosci.
Program Seminarium zostanie rozeslany do wszystkich, którzy sa na naszej liscie wysylkowej.

Trójkaty w Internecie (Triangles on-line)

Ta inicjatywa, zapoczatkowana na poczatku 2002 roku, ma ulatwic tworzenie trójkatów, tzn. grup trzyosobowych, ludziom z calego swiata. Internet wydaje sie byc najlepszym do tego narzedziem. Dotychczas w odpowiedzi na nasza inicjatywe zglosilo sie ponad 50 osób zamieszkalych w Australii, Belgii, Czechach, Danii, Grecji, Holandii, Kanadzie, Kostaryce, Indiach, Irlandii, Nowej Zelandii, Omanie, RPA, Slowacji, Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, Wielkiej Brytanii i we Wloszech. Podnosi na duchu pozytywne nastawienie nowych wspólpracowników do pracy w trójkatach, która postrzegaja jako prosta, a zarazem gleboka technike wizualizacji, sluzaca rozsylaniu swiatla i milosci do ludzkiej swiadomosci.
Mozna obecnie rejestrowac nowe trójkaty na internetowej stronie 'Registration'. Ponadto, na stronie 'Sharing Group Thought' (Dzielenie sie myslami w grupie) mozna dzielic sie swoimi uwagami, które pózniej moga zostac umieszczone na naszej stronie internetowej lub w któryms z nastepnych biuletynów.
Zdajemy sobie sprawe, ze wielu wspólpracowników Trójkatów nie ma dostepu do internetu i ze beda oni nadal korzystac z tradycyjnej poczty. Jak zawsze z przyjemnoscia oczekujemy na wiesci od nich.

Rozsylanie literatury

Od lat trzydziestych ubieglego stulecia poszczególne osoby i grupy z oddaniem staraja sie, by materialy na temat Ruchu Trójkatów i swiatowej Dobrej Woli docieraly do ludzi dobrej woli na calym swiecie. Grupy zajmujace sie rozsylaniem tych materialów istnieja w Australii, Irlandii, Nigerii, Polsce, RPA, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w innych krajach. Pracownicy trójkatów dostarczaja literature wprowadzajaca w te tematy do bibliotek, sklepów ze zdrowa zywnoscia, osrodków medycyny alternatywnej oraz do grup zajmujacych sie medytacja i rozwojem duchowym w celu zachecenia duchowo nastawionych ludzi do tworzenia nowych trójkatów swiatla i milosci. Osoby zainteresowane tego typu praca moga zglaszac sie do osrodków Ruchu Trójkatów po dalsze informacje.
Mozecie tez rozpowszechniac literature dotyczaca Trójkatów wsród znajomych i przyjaciól za posrednictwem internetu. Ostatnio przygotowalismy elektroniczna broszure o Trójkatach po angielsku (epamphlet).
Wystarczy zalogowac sie na naszej stronie http://www.triangles.org/, wpisac adresy osób, którym chcecie wyslac ta broszure, a otrzymaja ja automatycznie.

NOWA PSYCHOLOGIA

Psychologia wciaz poszerza granice swego poznania, dazac do zrozumienia jak dziala ludzka psychika. Ta dziedzina wiedzy jest bez watpienia jedna z glównych nauk naszych czasów i obejmuje wszystkie sfery ludzkiego zycia: stosunki spoleczne, oswiate, kryminologie, ekologie, feminizm, by wymienic zaledwie kilka. Warto zauwazyc, ze rozwój mysli psychologicznej nastapil dzieki badaniom dotyczacym ludzkiego umyslu i emocji. Nowa psychologia dlatego rozwija sie tak skutecznie, gdyz rozwijaja sie sposoby rozumienia pozytywnego i konstruktywnego potencjalu ludzkiej psychiki.
Wiele wybitnych umyslów XX wieku pracowalo na tym polu, co dalo poczatek róznorodnym przemysleniom i teoriom. Rózne szkoly myslenia kladly szczególny nacisk na te lub inne aspekty ludzkiego umyslu i uczuc. Dla jednych ludzka psychika jest scisle powiazana z mózgiem. Drudzy sa sklonni sadzic, ze umysl i uczucia moga istniec w innych wymiarach niz cialo fizyczne. Jeszcze inni w swych analizach wykraczaja poza cialo, umysl i emocje, uwazaja, ze ludzka psychika zawiera jeszcze subtelniejsze poziomy - dziedzine transpersonalna, swiat duszy i ducha.
Carl Rogers, jeden z wybitnych psychologów ubieglego stulecia, przyczynil sie do rozwoju terapii zorientowanej na pacjenta. Zauwazyl, ze gdy sam osiagal stan, w którym byl najblizej swego 'wewnetrznego, intuicyjnego ja', wszystko co robil bylo "pelne uzdrawiania". Niekiedy, jak pisze, podczas terapii zdarzalo sie, ze jego "wewnetrzny duch wchodzil w kontakt z wewnetrznym duchem drugiej osoby". Opisuje takie momenty jako przekroczenie zwyklej relacji miedzy terapeuta a pacjentem, zwiazek miedzy nimi stawal sie czescia czegos wiekszego.
Jean Hardy, piszac o psychosyntezie, stwierdza, ze "im bardziej ktos realizuje swój ukryty potencjal, tym bardziej taka, jedyna w swoim rodzaju osoba, staje sie czescia calosci". Jesli psychologia ma byc nadal przydatna w epoce, gdy ludzkosc bedzie dazyc do osiagniecia stanu globalnej wspólnoty, to, by wyjasnic ludzkie zachowania, musi poszerzyc swoje ramy o aspekt duchowy. Powstanie byc moze psychologia wlasciwych stosunków miedzyludzkich, które sa fundamentem zdrowej ludzkiej psychiki.
Obecnie wielu badaczy poszerzajacych horyzonty psychologii poszukuje pelniejszego poznania swojego wnetrza i przechodzi proces wlasnego rozwoju. Moze to miec rozmaite formy, takie jak medytacja, terapia, poszukiwanie krancowych doswiadczen czy studia nad duchowoscia, lecz zawsze efektem koncowym jest wieksza samoswiadomosc i wiedza o sobie. A jednak z calej wiedzy psychologicznej najwazniejsze jest zastosowanie jej w praktyce. Dopiero ono otwiera przed nami mozliwosci rozwijania w sobie wiekszej wrazliwosci na duchowe aspekty ludzkiej psychiki i reagowania na sygnaly z niej plynace.
Praca Trójkatów przyczynia sie do tego, by ludzkosc mogla wyrazac swa duchowa istote. Codziennie napelniamy ta siec energia swiatla i dobrej woli, dzieki czemu te wyzsze poziomy ludzkiej psychiki utrwalaja sie w sercach i umyslach, wplywajac na powiazania wewnatrz nas samych, na nasze powiazania z innymi ludzmi, z otaczajacym nas swiatem i z Boskoscia.
_________________
i Rogers, C.R. (1983) A Way of Being. Houghton Mifflin, Boston
ii Hardy, J.(1987) A Psychology with a Soul, Arkana, London

Zmieniony ( 13.01.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »