Start arrow Nowości arrow Nowości arrow JAK WYPEŁNIAĆ PRACĘ TRÓJKĄTÓW
 
JAK WYPEŁNIAĆ PRACĘ TRÓJKĄTÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 5
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Marek   
21.12.2008.

Praca ta jest zasadniczo prosta. Nie zabiera więcej czasu niż kilka chwil dziennie, a przy pewnej wprawie można ją wykonywać niemal wszędzie i o każdej porze. Biorący w niej udział winien znaleźć metodę, która mu najlepiej odpowiada, tym niemniej istnieją podstawowe zasady, którymi wszyscy mogą się kierować. Naszkicowany poniżej zarys pracy może więc każdemu dopomóc, a zwłaszcza nowym uczestnikom.

1. Miejsce pracy

Najlepiej na początku wybrać takie  miejsce, w którym można przebywać przez około pięć minut w niezakłóconym spokoju. Siadamy odprężeni, wyprostowani, z zamkniętymi oczami, odsuwamy na bok wszelkie codzienne myśli i uczucia. Jesteśmy całkowicie skupieni na zadaniu służenia ludzkości poprzez medytację. Przy pewnej wprawie można łatwo osiągnąć to nastawienie, niemal tak, jakby się nastawiało radio na pewną długość fali. W ten sposób włączamy się w ogólną sieć trójkątów.

 

2. Nawiązujemy połączenie myślowe z każdym członkiem trójkąta lub trójkątów, do których należymy. Myślą obejmujemy każdy trójkąt jako jednostkę – wizualizacja jest wielką, twórczą siłą. Zgodnie z zasadą, że energia płynie w ślad za myślą, możemy ufać, iż powiązania wytwarzają się w miarę, jak o nich myślimy i są pobudzane do życia codzienną pracą medytacyjną.

 

3. W ten sposób promieniująca energią sieć Trójkątów otacza Ziemię. Wizualizujemy nasz trójkąt lub trójkąty jako istotne elementy tej sieci.

 

4. Wizualizujemy światło i dobrą wolę spływające w każdy z trzech wierzchołków trójkąta czy trójkątów, okrążające te wierzchołki, płynące od punktu do punktu i zstępujące za pomocą sieci trójkątów w serca i umysły ludzi. W miarę jak rozprzestrzenia się światło i dobra wola, wizualizujemy, że cała sieć rozświetla się. Jej promieniowanie wywiera budujący i uzdrawiający wpływ, wznosząc i przemieniając świadomość oraz wprowadzając właściwe stosunki pomiędzy ludźmi.

 

5. Odmów Wielką Inwokację po cichu lub głośno, jak wolisz lub zależnie od warunków. Powtarzając każdą strofę, wyobrażaj sobie całą sieć jako ogniwo łączące świat duchowych rzeczywistości z ludzkością, jako przewodnik, poprzez który światło, miłość i Boży zamiar mogą zstępować w świat ludzi.

 

Zestawienie sposobu działania:

 

a)    połączenie myślowe z członkami trójkąta,

b)    wyobrażenie sobie swego trójkąta lub trójkątów jako części globalnej sieci,

c)     wizualizowanie światła i dobrej woli spływających poprzez wierzchołki trójkąta w świadomość ludzi,

d)    wypowiedzenie Wielkiej Inwokacji w celu utrwalenia spływu duchowej energii.

 

 

Kilka dodatkowych uwag:

 

1.  Nie jest konieczne, by członkowie trójkąta uzgadniali czas swojej codziennej pracy, byłoby to nawet niemożliwe dla osób zamieszkałych w różnych częściach świata. Z chwilą, gdy zostały nawiązane połączenia w materii mentalnej, można je „powoływać do życia” zawsze, gdy jeden z członków trójkąta rozpoczyna swą pracę. Prawdziwa synchronizacja polega na zamiarze, na intencji tych, którzy spełniają tę pracę, a nie na jej równoczesności.

 

2.   Ilość trójkątów

Niektórzy uczestniczą w kilku trójkątach i należy to chętnie powitać. W praktyce istnieje jednak pewna granica możliwości, poza którą trudno jest skutecznie pracować. Radzimy więc, by członkowie ograniczyli liczbę trójkątów do tylu, aby każdy z nich był żywotną, czynną jednostką, lub też by poświęcali tej służbie więcej czasu, tak, aby każdy trójkąt był silnie zbudowany i regularnie wzmacniany.

 

3. Jeżeli jakiś członek trójkąta lub trójkątów przerywa pracę z powodu osłabienia zainteresowania, zgonu lub innej przyczyny, proszę nas o tym powiadomić. Mamy nadzieję, iż w takich przypadkach znajdzie się w krótkim czasie ktoś inny, by go zastąpić.

Zmieniony ( 21.12.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »