Biuletyn 142 Grudzień 2002 NOWA DUCHOWA NAUKA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

Nowa duchowa nauka

Dialog, jaki obecnie toczy się między ludźmi nauki i ludźmi religii, jest znakiem przeobrażeń zachodzących we współczesnym myśleniu. Wybitni myśliciele, wywodzący się z kręgów naukowych oraz z rozmaitych tradycji religijnych, publikują artykuły i książki z dziedziny duchowości. Na całym świecie odbywają się konferencje naukowe na ten temat, powstaje wiele stron w internecie i prowadzone są liczne zajęcia popularyzatorskie.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn 141 Wrzesien 2002 DOBRA WOLA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

DOBRA WOLA

W każdym chyba kraju znajdą się ludzie, którzy, czy to w pojedynkę czy w grupie, są zaangażowani w różnorodne formy konstruktywnej pracy dla dobra innych. Te pełne dobrej woli osoby służą boskiej wizji na wielu poziomach ludzkich potrzeb. Ich praca to na przykład rehabilitacja i kształcenie dzieci poszkodowanych przez wojnę, pomoc przy modernizacji rolnictwa w krajach rozwijających się czy wytężony wysiłek na rzecz pokoju na świecie. Wszystkie takie inicjatywy zmierzają ku temu, by ludzkość wkroczyła w nową, lepszą i bardziej duchową fazę swego rozwoju. Od najwyższych do najniższych poziomów życia, wszędzie dociera wizja lepszej przyszłości w nadchodzącej epoce Wodnika, której nutą przewodnią będzie "poświęcenie się w służbie dla ogółu".
Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn 140 Czerwiec 2002 WARTOŚCI UNIWERSALNE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 1
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

WARTOŚCI UNIWERSALNE

Los wszystkich ludzi i narodów jest uwarunkowany przez wartości, które rządzą ich decyzjami.

Wszyscy, którzy pilnie przypatrują się ludzkiej naturze, zdają sobie sprawę z ekspansji świadomości, jaka się obecnie odbywa. Wąskie i ograniczone horyzonty umysłowe otwierają się na szersze perspektywy i większą tolerancję. Ten rozwijający się mysłowy proces umożliwia nowe i konstruktywne sposoby kontaktowania się i odnoszenia się do życia na poziomie duchowym, międzyludzkim i zjawiskowym.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn 139 Marzec 2002 ŚWIATŁO Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

ŚWIATŁO


"Prowadź mnie z ciemności do Światła, z nierealności do rzeczywistości,ze śmierci do nieśmiertelności" - tak brzmi starożytna prośba wyrażona w Brihadaranyaka Upaniszadach. Ludzka tęsknota za światłem jest niezgłębiona, chociaż czasami bywa niewłaściwie ukierunkowana. Tradycyjnie ciemność kojarzona jest z ignorancją, światło przyrównywane jest do boskości i uznawane jest, że ˇródło światła jest Boskie. A jednak Odwieczna Mądrość naucza, że światło i materia są terminami synonimicznymi, a "ciemność jest czystym duchem". To ujęcie daje nam odczucie ogromnego znaczenia wielkiego odkrycia mającego nastąpić w obszarze materialnej rzeczywistości, ponieważ światło jest nieodłączną częścią każdego atomu materii.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn Nr 138 Grudzień 2001 DUCHOWY WZÓR GLOBALNEJ STABILIZACJI Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

DUCHOWY WZÓR GLOBALNEJ STABILIZACJI

Zdarzenia z 11 września 2001 roku wywarły wielki wpływ nie tylko na losy ludzkie i zakłócenia w działaniu instytucji, wywołały także szok w ludzkiej świadomości. W wielu częściach świata wiele bardzo różnych osób stwierdziło, że cios ten był jak uderzenie w zbiorowe serce ludzkości. W ludzkiej świadomości zaświtała myśl, że ludzkość jest jednością, że cierpienia są odczuwane wspólnie i że odpowiedzialność za ich zakończenie spoczywa na wszystkich ludziach dobrej woli. Wielu ludzi zauważyło, że od zdarzeń wrześniowych "wszystko się zmieniło". Zostaliśmy zmuszeni do myślenia o naszym świecie w całkowicie nowy sposób. A czy praca Trójkątów może pomóc poszukującej, cierpiącej ludzkości?

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 18