Biuletyn Nr 133 Wrzesień 2000 INWOKACJA – NOWE PODEJŚCIE DO BOGA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

INWOKACJA – NOWE PODEJŚCIE DO BOGA

Głęboko ludzkim odruchem w trudnych chwilach jest błaganie o Boskie wstawiennictwo. Niekiedy ciosy, jakie niesie życie, całkiem przygniatają wolę przetrzymania i pokonania przeszkód i w takich chwilach ludzie modlą się i oddają Bogu cześć w nadziei, że ich wołanie o pomoc zostanie wysłuchane. Nierzadko taka prośba nie jest jasno określona, jest tylko mgliste poczucie, że Boska interwencja jest potrzebna i że trzeba na nią czekać biernie. A przecież, jak zauważył niegdyś Benjamin Franklin, “Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają”. Ta dowcipna, a zarazem głęboka myśl kryje w sobie zalążki inwokacji.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn Nr 132 Czerwiec 2000 ROZDAWCA WODY ŻYCIA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

ROZDAWCA WODY ŻYCIA

Mówi się, że jednym z głównych zadań Nauczyciela Świata, który ma nadejść, będzie „rozdawanie wody życia”. Ma to bezpośredni związek z Jego pracą, która zainauguruje erę Wodnika, dla którego myśl przewodnia brzmi: „jestem wodą życia rozlaną dla spragnionych ludzi”. Znanym dobrze symbolem znaku Wodnika jest „nosiciel wody”, człowiek niosący dzban życiodajnej wody, która zasila i żywi wszystkich, którzy po nią sięgną. Znaczenie tej wody i mającego w przyszłości nastąpić jej rozdawnictwa w duchu ery Wodnika zawarte jest we fragmencie Ewangelii mówiącym o Ostatniej Wieczerzy.
Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn Nr 131 Marzec 2000 DUCH WZAJEMNYCH KONTAKTÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

DUCH WZAJEMNYCH KONTAKTÓW

Wzajemne kontakty są „podstawowym wzorcem w procesie ewolucji”. Za pośrednictwem jakości wzajemnych kontaktów ludzka świadomość powoli staje się świadoma nieograniczonej ekspansji boskiej ekspresji. Jako rasa ludzka bezustannie udoskonalamy techniki wzajemnych kontaktów, szczególnie w ciągu ostatniego stulecia. Nowe paradygmaty postępowej myśli społeczno-politycznej, ekonomicznej, naukowej, filozoficznej i duchowej zatrzęsły samymi podstawami dawnego porządku, uświadamiając nam różnorodność życia na naszej planecie. Z popiołów starego wyłania się nowy świat, łącząc znów ludzkość z jej Boskim źródłem, utwierdzając dobrą wolę między narodami i społecznościami, odkrywając holistyczne podejście w naszych wzajemnych oddziaływaniach światem natury.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn Nr 130 Grudzień 1999 NOWE TYSIĄCLECIE: PERSPEKTYWA DUCHOWA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

NOWE TYSIĄCLECIE:
PERSPEKTYWA DUCHOWA

Dlaczego nadchodzące tysiąclecie tak zawładnęło naszą wyobraˇnią? Tysiąc lat temu nie obchodzono tak uroczyście nadejścia kolejnego milenium, ponieważ kalendarz chrześcijański dopiero pod koniec XIX w. zaczął był powszechnie używany. Ale ponieważ w kalendarzu tym nie ma „roku zerowego”, który zaznacza przejście od okresu poprzedzającego narodziny Jezusa do okresu, który nastąpił po Jego narodzinach, nowe tysiąclecie de facto rozpocznie się 1 stycznia 2001 roku.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
Biuletyn Nr 129 Wrzesień 1999 ŚWIĘTY TRÓJKĄT Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Administrator   
04.01.2009.

ŚWIĘTY TRÓJKĄT

W świętych księgach na całym świecie przewija się uniwersalny duchowy wątek Trójcy Świętej, Boga przejawionego, przedstawianego często w symboliczny sposób w formie trójkąta. Ta Trójjedność Energii w hinduizmie nazwana jest Sziwa, Wisznu i Brahma, w chrześcijaństwie Ojciec, Syn i Duch Święty, w judaizmie Kether, Chochma oraz Bina, w starożytnej tradycji duchowej Egiptu Ra, Ozyrys i Horus, a w filozofii ezoterycznej Życie, Jakość oraz Forma. Wszystkie te przykłady świadczą o kluczowym znaczeniu Trójcy, Świętego Trójkąta, w duchowej myśli na przestrzeni wieków. Współdziałanie tych trzech boskich twórczych Energii warunkuje cały proces ewolucji. Ich wiecznie przeplatający się taniec doprowadza do powstawania właściwych zależności między formą a wewnętrzną duchową matrycą i dzieje się tak w każdej skali, niezależnie od tego, czy rozpatrujemy ewolucję naszego układu słonecznego, Ziemi, czy pojedynczego człowieka.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 18